ATÖLYE ÇALIŞMALARI

Ana Sınıfı-İlkokul 1,2,3,4,5

Drama - Resim - Müzik Atölyelerimiz

children-playing-007
children-playing-007

Resim Atölyemiz

 

Kişilik gelişiminin temellerinin atıldığı çocukluk yaşlarında, el becerilerinin çok yönlü çalışmalarla, yeteneklerinin uzmanlar rehberliğinde geliştirilmesi, yaratıcılıklarını fark edip hayal dünyalarının resim ve sanat ile renk ve çizgiyle buluşmasını sağlamak, sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak, bu becerilerini ortaya çıkarmaktan keyif almalarını ve sanatla uğraşmayı sürdürmek istemelerini sağlamak en önemli amacımızdır.

 

Müzik Atölyemiz

 

Okul öncesi çocuklar işitsel becerilerini edinmede hızlı bir gelişim döneminden geçerler. İlk defa duydukları her türlü sesi ve kelimeyi anında ezberleyebilirler. Bu nedenle hayatlarının bu kritik döneminde dinleyerek, söyleyerek ve çalarak hem sağlam hem de dengeli bir temel müzik anlayışı kazanacaklardır.

Müzik Atölyemizin hedefi klavyeyi öğrenme aracı olarak kullanarak çocukların duydukları şarkıyı söylemelerini, söylediklerini çalabilmelerini ve kendileri müzik yapabilmelerini ya da kendilerini müzikal olarak ifade edebilmelerini sağlamaktır.

 

DRAMA ATÖLYESİ

 

Yaratıcı Drama Eğitimi ile çocuklar konuşma, dinleme gibi temel iletişim becerileri ile kendilerini ifade etme becerileri geliştirir, özgüven sahibi olur, problem çözme, dikkat ve odaklanma becerileri kazanırlar. Enerjilerini boşaltabilecekleri sağlıklı bir ortamda sanat etkinliklerinde bulunarak keyifli ve eğlenceli zaman geçirirler.